E-shop

Naša kozmetika neobsahuje žiadne parabény :)

ČO SÚ PARABÉNY?

Parabény sú chemické konzervačné látky, ktoré sa používajú v kozmetickom ako aj farmaceutickom priemysle nielen pre deti, ale aj dospelých. Nachádzajú sa v 75 – 90% kozmetických produktoch a najvyššie zastúpenie majú v pleťových krémoch.  Ide o kozmetické prípravky s veľkou reklamnou kampaňou, ktoré okrem parabénov obsahujú silikóny, ropné deriváty, dráždivé syntetické vône a ďalšie zdraviu škodlivé látky. Najpoužívanejšie sú  metylparabén (E218), etylparabén (E214), propylparabén (E126) a butylparabén. Tieto konzervačné látky sa získavajú z ropy a pomáhajú zachovať čerstvosť  výrobku. Mnohí výrobcovia pridávajú parabény do kozmetiky pre zachovanie minimálne troch rokov životnosti. Parabény zabíjajú všetky baktérie, ktoré by mohli vstúpiť do produktu.

 

Ak tieto chemické látky dokážu zabiť bakteriálne bunky, čo robia s kožnými bunkami? Vedecké štúdie intenzívne naznačujú, že parabény ako aj iné syntetické zložky majú významný negatívny vplyv na naše telo. Nedávna dánska štúdia potvrdila, že po aplikácii parabénu na pokožku sa táto zložka objaví v krvi už po niekoľkých hodinách. Dr. Philippa Darbre a jej kolegovia z anglickej univerzity v Readingu testovali 20 vzoriek z ľudských prsníkov postihnutých nádorom a objavili zvyšky parabénov v každej vzorke, čo znova potvrdzuje, že parabény sa dokážu vstrebať cez ľudskú pokožku do tela a tam sa akumulovať.

 

Dánsko sa stalo prvou krajinou v EÚ, ktorá zakázala používanie parabénov v kozmetických výrobkoch pre deti mladšie ako    3 roky! Týka sa to propylparabénu a butylparabénu, ktoré majú dokázateľný estrogénny účinok na ľudský organizmus (napodobňujú účinky hormónu estrogén).

 

ZDROJ: Internet

HLAVNÉ ÚČINNÉ ZLOŽKY


1. ECHINACEA – RASTLINA, KTORÁ MÁ SILU:

 • vďaka svojim antiseptickým vlastnostiam posilňuje imunitný systém tela
 • stimuluje prirodzený obranný mechanizmus pokožky
 • chráni kolagén pred voľnými radikálmi a spomaľuje proces starnutia pokožky
 • regeneruje a upokojuje podráždenú a suchú pokožku

ü  OBSIAHNUTÁ VO VŠETKÝCH 4 PRÍPRAVKOCH2. ČISTÁ KYSELINA HYALURÓNOVÁ:

 • viaže na seba vodu, a tým dodáva pokožke objem a udržuje pleť bez vrások
 • poskytuje pleti neustálu hydratáciu
 • stimuluje produkciu kolagénu a v kombinácii s biomimetickými peptidmi spevňuje pokožku a dodáva jej mladistvejší vzhľad

ü  OBSIAHNUTÁ V:  PNK-4250 HYDROLIFTINGOVÉ SÉRUM3. BIOMIMETICKÝ PEPTID – MATRIXYL®: • stimuluje produkciu kolagénu až o 117 %, a tým viditeľne redukuje vrásky
 • na základe výsledkov vedeckých testov bolo preukázané, že po 6-mesačnej aplikácii redukuje hlboké vrásky až o 68 %

ü  OBSIAHNUTÝ V: PNK-4250 HYDROLIFTINGOVÉ SÉRUM, PNK-4260 HYDROLIFTINGOVÝ KRÉM, PNK-4070 HYDRATAČNÝ KRÉM NA OČNÉ PARTIE

 
 

4. SÓJOVÝ GLYKON LIPOBELLE – BIOLOGICKY AKTÍVNA FORMA SÓJOVÉHO IZOFLAVÓNU:

 • táto zložka je zabudovaná v lipozómoch, a tým je 10 krát účinnejšia pri prenikaní do pokožky
 • hydratuje pokožku do hĺbky, vypína ju, a tým ju viditeľne omladzuje
 • na základe výsledkov vedeckých testov bolo preukázané, že zvyšuje pružnosť pokožky o 17 %       a podporuje jej regeneráciu

ü  OBSIAHNUTÝ V: PNK-4250 HYDROLIFTINGOVÉ SÉRUM, PNK-4260 HYDROLIFTINGOVÝ KRÉM, PNK-4070 HYDRATAČNÝ KRÉM NA OČNÉ PARTIE5. MALT SECRETSTM – VÝŤAŽKY ZO 100 % ORGANICKÝCH OBILNÍN:

 • stabilizuje kolagén a elastín a chráni pokožku pred UV žiarením
 • predchádza tvorbe vrások a predčasnému starnutiu pokožky
 • posilňuje mikrocirkuláciu
 • vyživuje pokožku do hĺbky

ü  OBSIAHNUTÝ V: PNK-4260 HYDROLIFTINGOVÝ KRÉMPNK-437 SÉRUM S BIELIACIM ÚČINKOM

Švajčiarske laboratóriá vytvorili výrobok s jedinečným zložením, ktorý očividne zredukuje tmavé škvrny, vznikajúce vplyvom starnutia pleti a škodlivého UV žiarenia.

Účinná zmes aktívnych bieliacich zložiek v kombinácii s ochranným faktorom SPF 15 viditeľne redukuje starecké škvrny a zabraňuje ich vzniku.

DELENTIGO™: dve aktívne zložky pre reguláciu a zabránenie vzniku pigmentov melanínu a lipofuscínu a viditeľné bielenie stareckých škvŕn.

GIGAWHITE™: organická zmes zo 7 švajčiarskych rastlinných výťažkov pre výraznú redukciu farby a veľkosti stareckých škvŕn.

MELANOSTATIN™5: Biomimetický peptid zabraňuje aktivácii tyrozínkinázy a blokuje syntézu melanínu.

Zabraňuje hyperpigmentácii a vyrovnáva farebný odtieň pokožky.

TYROSTAT™: prírodný rastlinný výťažok príbuzný vitamínu C redukuje pigmentáciu pokožky obmedzením tvorby melanínu (tan) a obmedzuje začervenanie pokožky (erytém).

HYDRACTIN™: zvyšuje hydratáciu pokožky a dodáva jej energiu.

ATP (adenozíntrifosfát): stimuluje metabolizmus kožných buniek a aktívne ovplyvňuje množstvo vody vo vrchnej vrstve kože (epidermis).

ALGÍN: na povrchu kože vytvára tenkú vrstvu vodného filmu a redukuje stratu vody vo vrchnej časti kože.

PAPAÍN: urýchľuje regeneráciu pokožky a dodáva jej mladistvejší vzhľad.

 PNK-411 ODLIČOVACIA EMULZIA

Odstraňuje všetky stopy make-upu a nečistôt, osviežuje a upokojuje pleť. Výťažok z echinacey zvyšuje prirodzený imunitný systém pokožky a navyše pokožku vyživuje a zabraňuje jej vysušovaniu. Dokonale čistá pleť je zásadným krokom v ďalšom boji proti starnutiu pleti.

 PNK-412 ODLIČOVACÍ OLEJ NA OČI

Odstraňuje líčidlá z očných viečok a rias, bez toho, aby vysúšal očné partie. Efektívne inteligentná formula odstraňuje akýkoľvek očný make-up, vrátane vodeodolnej riasenky. Obohatený o vitamín E a minerály, ktoré pôsobia proti voľným radikálom, vyživujú riasy a napomáhajú ich rastu.

 

 

 

  

EMULZIE A TEKUTÉ MYDLÁ

           

PNK-420 Emulzia na ruky

Špeciálne vyvinutý krém s obsahom oleja, ktorý na pokožke vytvára ochranný film. Rastlinný výťažok z echinacey posilňuje prirodzenú imunitu pokožky. Aminokyseliny, ktoré sú hlavnými zložkami keratínu, zvyšujú pevnosť pokožky a nechtov.

 

 

PNK-420-G Emulzia na ruky GOLD

Je jedinečný špeciálne vyvinutý krém obohatený o zlaté trblietavé čiastočky, ktorý na celej pokožke rúk a tela vytvára pocit luxusu.


PNK-421 Tekuté mydlo Provitamín B5 a čerstvý rastlinný výťažok z echinacey pomáhajú chrániť vašu pokožku. Toto tekuté mydlo má jedinečné vlastnosti, vďaka ktorým zanecháva na povrchu rúk ochranný film. 

PNK-421-G Tekuté mydlo GOLD

Jedinečné zloženie tohto mydla neobsahujúceho saponáty jemne umýva a zároveň chráni pokožku, pričom vaše ruky rozjasňuje vzácnymi trblietavými čiastočkami. Panthenol a čerstvý rastlinný výťažok z echinacey zjemňuje a ošetruje ruky. 

PNK-470-O JEMNÁ PÍLINGOVÁ EMULZIA

Jemné zloženie na odstraňovanie odumretých buniek a čistenie pleti. Rozjasňuje pleť a zanecháva ju neuveriteľne hebkú. Ideálne ošetrenie pred nanesením masky. Vhodná na pokožku tváre aj celého tela.

Bambucké maslo: má vyživujúce a revitalizačné účinky.

Vitamíny A, E, C: dôležité antioxidanty.

Oligophycocorail (ružová riasa): tento unikátny výťažok z rias obsahuje až 20 000-krát viac oligoprvkov, ako morská voda a vyrovnáva úbytok minerálov, ku ktorému dochádza v dôsledku intenzívnej námahy, alebo vysokých teplôt.

Bioplazma: vyrovnáva nedostatky spôsobené vekom, stresom a znečistením (chráni pred ozónom a oxidačným stresom vyvolaným vplyvmi okolitého prostredia).

Bisabolol: má zvlhčujúce účinky na pokožku. 

PNK-471-O ČISTIACI GÉL

Osviežujúci a upokojujúci gél na odličovanie a odstraňovanie nečistôt. Obsahuje výťažky z planktónu a morských rias, ktoré upokojujú, hydratujú a revitalizujú pokožku. Vhodný pre všetky typy pleti. NEOBSAHUJE MYDLO.

Výťažky z planktónu: zvláčňujú a zjemňujú pokožku.

Oligophycocorail (ružová riasa): tento unikátny výťažok z rias obsahuje až 20 000-krát viac oligoprvkov, ako morská voda a vyrovnáva úbytok minerálov, ku ktorému dochádza v dôsledku intenzívnej námahy, alebo vysokých teplôt.

Hydrolit 5: účinne hydratuje pokožku. 

PNK-472-O ZMATŇUJÚCI KRÉMOVÝ GÉL

Ľahká a osviežujúca textúra obohatená o výťažky z kaviáru, planktónu a morských rias na hydratáciu, detoxikáciu a regeneráciu pokožky. Chráni pred oxidačnými účinkami spôsobenými stresom a znečistením. Vhodný pre všetky typy pleti.

Výťažok z kaviáru: stimuluje a regeneruje bunkovú štruktúru pokožky. Má vysoký obsah oligoprvkov a fosfolipidov, ktoré regulujú vlhkosť a pružnosť pokožky a vysoký obsah aminokyselín (kolagén, elastín a hlavnú zložku NMF).

Výťažok z planktónu: zvláčňuje a zjemňuje pokožku.

Native essence (výťažok z Motaru prímorského): obnovuje hydrolipidovú bariéru (ceramidy 3 a 6) a zbavuje pokožku toxických látok.

 

 

 

 

Ambre Oceane® (chaluhy): napodobňuje činnosti DHEA v pokožke a napravuje poškodenie pokožky. DHEA je hormón, ktorý telo prirodzene produkuje a uvoľňuje. Hladiny tohto hormónu sa  vekom znižujú.

Fytoskvalán: obnovuje štruktúru kožných lipidov a zabraňuje strate vody.

Bioplazma: vyrovnáva nedostatky spôsobené vekom, stresom a znečistením (chráni pred ozónom a oxidačným stresom vyvolaným vplyvmi okolitého prostredia).

Vitamín E: antioxidant.

Hydrolizovaná pšeničná bielkovina: spevňuje pleť a vyhladzuje jemné vrásky.

UVA/UVB filtre: pre každodennú ochranu a zmiernenie procesu starnutia pokožky. 

PNK-474-O SUCHÝ TELOVÝ OLEJ

Tento nemastný telový olej sa okamžite vstrebáva a hydratuje, vyživuje a obnovuje aj tú najsuchšiu pokožku. Výťažky z morských rias podporujú syntézu ceramidov a osviežujú a oživujú pokožku.

Vitamíny C a E chránia pokožku pred voľnými radikálmi a zmäkčujú ju.

Antileukine 6: výťažok z rias Laminaria ochroleuca, nazývaných aj "zlaté riasy", vďaka svojej neuveriteľne žltej farbe. Pôsobí v jadre buniek, chráni DNA a udržuje základnú štruktúru bunkových komponentov pokožky.

Native essence (výťažok z Motaru prímorského): Obnovuje hydrolipidovú bariéru (ceramidy 3 a 6) a zbavuje pokožku toxických látok.

Vitamín A, C, E: dôležité antioxidanty. 

PNK-475-O HYDRATAČNÁ MASKA

Vysoko účinný koktejl kyseliny hyalurónovej, výťažkov z rias a planktónu na okamžitú hydratáciu a upokojenie pokožky. Pôsobí okamžitými revitalizujúcimi a regeneračnými účinkami.

 PNK-476-O MASKA NA ŽIARIVÚ PLEŤ

Osviežujúca a upokojujúca starostlivosť, ktorá oživí unavenú a namáhanú pokožku. Výťažky z planktónu a morských rias pokožku prečistia, oživia a poskytnú jej ochranu pred nečistotami a stresom. Pokožka sa okamžite rozjasní a rozžiari. 

PNK-477-O MASKA PROTI STARNUTIU

Výťažky z kaviáru, morských rias a planktónu pomáhajú vyhladzovať vrásky a drobné ryhy. Morské oligoprvky zaisťujú biominerálnu rovnováhu pokožky. Morská DNA aktivuje v pokožke procesy regenerácie a vyživuje ju. Špeciálny výťažok z planktónu pomáha vyrovnávať nedostatky pleti spôsobené vekom, stresom a znečistením.

  

PNK-713 INTENZÍVNY REPARAČNÝ TELOVÝ KRÉM

Bez parabénov, hypoalergénny vyživujúci a spevňujúci telový krém La Danza s účinkom proti tvorbe strií. Pre suchú až veľmi suchú pokožku. Vhodný na používanie počas tehotenstva a po pôrode.

Vyživujúci: Zmes prírodných aktívnych zložiek bohatých na mastné kyseliny omega 3, 6 a 9. Upokojuje a vyživuje suchú až veľmi suchú pokožku.

Spevňujúci: Dynalift poskytuje okamžitý a dlhodobý spevňujúci účinok. Účinná látka Madecassoside zlepšuje syntézu kolagénu I a II a pomáha spevniť a zlepšiť štruktúru pokožky.

Proti striám: RegestrilTM a výťažok z rastliny Sigesbeckia Orientalis účinne redukujú strie a predchádzajú ich vzniku, a to spomalením degradácie mimobunkovej hmoty v pokožke a podporou jej regenerácie. 

NOVINKA v Zepter kozmetike – RIASENKA BEZ PARABÉNOV!

DLEX-5500

Riasy nielen zhusťuje, ale vitamíny C a E chránia riasy pred škodlivinami z nečisteného prostredia a účinkami voľných radikálov, zatiaľ čo súčasne podporujú rast rias. Špeciálne navrhnutá, extra veľká a hustá kefka okamžite prináša EXXXTRA objem. Úžasný spôsob ako vytvoriť vejúce vejáre pre vaše oči. Táto maskara je exkluzívne k dispozícii v najelegantnejšej farbe zo všetkých: v čiernej. Rovnako ako sú čierne šaty nutnosťou pri špeciálnych príležitostiach, EXXXTRA riasenka je nevyhnutným príslušenstvom, ktoré vám zaručí EXXXTRA efekt. Rozjasní oči a dodá vám podmanivý, očarujúci vzhľad.