Služby

Gemmoterapia je liečba choroby pomocou tinktúr – výťažkov z pukov rastlín a výťažkov z bylín. Do pukov (latinsky gemmon) ako svojej zárodočnej časti ukladá rastlina to najcennejšie, čo jej umožňuje prežiť a zaistiť si budúcnosť. Extrakty z pukov preto obsahujú mimoriadne hodnotné látky, ktoré sa v inej časti rastliny nevyskytujú. Sú to rôzne hormóny, enzýmy, minerály, stopové prvky, vitamíny a ďalšie látky, ktorých má ľudské telo skoro vždy nedostatok. Tieto výnimočne hodnotné výťažky pomáhajú pri liečbe choroby a pomáhajú znovu nadobudnúť zdravie. Liečba pomocou výťažkov z pukov a bylín je mimoriadne šetrná a účinná, nepoškodzuje ľudský organizmus, nemá vedľajšie nežiaduce účinky a nezanecháva v tele žiadny „odpad“. Je úspešná nielen pri liečení konkrétnych chorôb, ale je tiež vhodná ako preventívny prostriedok pre zdravého človeka.

Bachova terapiaEdward Bach objavil v roku 1927, že určité divo rastúce kvety stromov, rastlín a kríkov majú schopnosť harmonizovať a liečiť negatívne stavy mysle. Tieto negatívne stavy Dr. Bach rozdelil do siedmych základných skupín: strach, neistota, nedostatok záujmu o prítomnosť, osamelosť, prílišná starostlivosť o blaho iných, zúfalstvo a beznádej. Použite Bachových esencií je mnohostranné. Možno ich použiť pri chronických ochoreniach, na predchádzanie chorôb, prevenciu, na posilnenie vnútornej harmónie v krízových situáciách, na zlepšenie vzťahov a tiež na podporu detského vývoja. Zvlášť dobre dokážu odblokovať traumy, energetické bloky a šoky. Účinkujú dobre aj pre deti nepokojné, agresívne, žiarlivé, ustráchané, nesamostatné, tyranské a smutné. Bachova terapia je bežne používaná pri terapeutickom postupe.

Ajurvédske produkty

Produkty čisto naturálneho pôvodu.
Ajurvéda je považovaná za najstarší liečebný systém na svete. Pomenovanie ajurvéda je zložené z dvoch sanskritských slov ajúr = “život” a véda = “vedenie”. V Indii patrí medzi hlavné liečebné postupy. Jej korene siahajú až do starého védskeho obdobia pred 5000 rokmi. Väčšina dnes známych liečebných postupov na “západe” má korene v ajurvéde. Ajurvéda kladie veľký dôraz na prevenciu, vyváženú stravu, pozitívne myslenie a životný štýl. Existuje viac ako 8000 rôznych liekov pre liečenie rôznych chorôb. Ponúkame Vám   certifikované prírodné liečivá na rôzne zdravotné problémy.