Služby

Spoločnosť Theramedik vznikla v roku 2007 ideovo ako živnosť. Postupne som pracovala na rozširovaní služieb, ktoré prerástli do subjektu založenia dvoch spoločností s.r.o., a to aj vďaka podpore iným ľuďom  v alternatívnej medicíne. Spočiatku som sa stretávala s nepochopením,  avšak sila myšlienky zvíťazila nad hmotou a materiálnym vybavením. Moja viera v alternatívnu medicínu bola vždy silná a tá  motivovala k ďalším krokom.Ďalší vývoj  spoločnosti poukázal aj na doplnenie sortimentu  produktov v oblasti alternatívnej  medicíny.  Všetky naše produkty sú prírodného charakteru, testované a certifikované  v Európskej Únii  bez lepku, sóje, aditív a bez chemických a konzervačných látok. Prírodná kozmetika, bylinkové liečebné šampóny, čaje, oleje a výživové doplnky sú vyrobené z účinných bylinných koncentrátov, niekde v zastúpení 100 % alebo 98% bylinky, veľmi šetrne balené v prírodnej kapsule alebo účinnom prášku.  Výrobky sú pestované v horúcom podnebí orientu s kontrolovaným eko parametrom. Všetky výrobky majú vlastný certifikát, kontrolu a laboratórnu skúšku. Veríme, že bylinné naturálne výrobky oceníte aj Vy ako prírodné substituenty.  Na Vaše otázky rada  odpoviem.  

Lucia M.

Theramedik a Kairoscentrum

 

PhDr. Hilka Majková  Lucia: Zakladateľka spoločnosti, v súčasnej dobe sa venuje vedeniu spoločností a projektom  aj mimoeurópskeho charakteru.  

Licencovaná na výkon psychoterapeutickej praxe, zapísaná v zozname psychoterapeutov 2008, (akreditované dlhodobé psychoterapeutické vzdelanie: PCA:  2002- 2008), individuálna, skupinová terapia (certifikáty: Trenčín- Autogénny tréning, p. relaxácie, hypnoterapia ), nácvik AT tréningu, ďalej nácvik jogovej svalovej relaxácie, progresívna svalová relaxácia E. Jacobsona. Venuje sa najmä: úzkostiam, depresiám  a psychotraume, EMDR terapia pod supervíziou (SIPE, Trenčín 2012/2013).

Tibor Michalko : terapeut a motivátor.

Mgr. Emília Ondíková : diagnostika mikrobiálnej a parazitárnej záťaže, laboratórne a diagnostické metódy v hematológii a transfúziológii.     

Ing. Viktor Vlček : Detoxikácia chemickej záťaží a toxínov z tela.

 

V súčasnej dobe úzko spolupracuje s klinikou alternatívnej medicíny Kairos centrum v Bratislave : www.kairoscentrum.sk

a klinikou Alterum medica : www.alterummedica.sk

 

Ideovo

Celostná psychoterapia, berieme do úvahy nielen psychické ale aj Vaše telesné problémy. Logo a obsah služieb boli jasné hneď od začiatku. Myšlienka zariadenia sa utvárala v roku 2007.  Hlavným motívom bolo poskytovanie holistickej liečby  rôznych terapeutických prístupov, nakoľko každý  terapeutický prístup je rovnako významný a jedinečný. Kladieme dôraz na celoživotné vzdelávanie terapeutov, dodržiavanie etického kódexu a posúvania sa v pred “v rytme  doby”. Je nemožné venovať pozornosť len jednému smeru a taktiež je nutné voliť vhodný prienik medzi západným a východným myslením, ako aj medzi západnou a východnou medicínou. Každý človek je jedinečná a neopakovateľná individualita a potrebuje svoj prístup, niekto potrebuje klasického lekára iný zase homeopatiu pod vedením skúseného lekára. Logo vzniklo na základe predstavy, vyjadrenia a spojenia práce s ľudskou “psyché”. Pyramída znázorňuje  ”proces liečby a liečebného nástroja”, pričom na špici sa nachádza tmavo-modro-fialovo-indigová farba, ktorá je taktiež výrazne liečivá. Fialová farba  pôsobí na pokoj mysle, navodzuje vnútorný pokoj. (Fialová je vhodná pri bolestiach hlavy, migrénach, nervovom vyčerpaní, nespavosti, lieči komplexne celé telo). Tmavo-modrá znázorňuje nekonečné možnosti, empatiu, ochranu, dôveru a iné. (Tmavo-modrá pôsobí na duševnú silu a všetky zmyslové orgány).  Treba spomenúť, že všetky farby, ktoré sú znázornené v pyramíde, sú rovnako dôležité pre človeka a majú svoj osobitý význam.

Slovo “Thera pochádza pôv. z latinského slova a označuje – Zem,  ale vychádzali sme aj z anglického slova  therapy v skrátenej verzii  (thera - je z historického hľadiska označované aj v iných významoch) a “medik”- medicínske – znázorňuje pre nás niečo stabilné, pevné, so skúsenosťou,  praxou  overené a  využívané v liečebnej psychologickej praxi.  Farby taktiež odrážajú a vyjadrujú zákonitosti prírody piatich elementov, ale aj farebnú dúhu. Ide o spojenie empatického, humánneho, nedirektívneho a overeného spôsobu terapie rešpektujúcej prirodzenú individualitu človeka. Taktiež berieme do úvahy spôsob a dlhoročnú tradíciu starovekej Indickej a Čínskej alternatívnej medicíny, homeopatie, fytoterapie-  nielen ako liečebného nástroja,  ale aj dobrej prevencie, spôsob správnej životosprávy, vnútornej rovnováhy a harmónie.

Tešíme sa na Vás.

 

Vaša Lucia